Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Mēneša laikā S&P 500 “atdeva” 6.5% no savas vērtības, tādējādi izvēloties turpināt gada sākumā iesākto korekciju. Var droši teikt, ka kritums ir dziļāks nekā man gribējās redzēt un es neesmu drošs, ka tas ir beidzies. Kā rakstīju pagājušajā reizē, “skatoties uz pašreizējo tirgus kontekstu, varbūtības ir lielākas dziļākai lejupslīdei.” Par šo laiku maz kas ir mainījies. Izskatās, ka S&P 3650-3750 punktu diapazons tirgum ir ļoti vilinošs, tāpēc pastāv liela varbūtība, ka drīzumā to ieraudzīsim, un tikai tad sāksim kustību uz augšu.
Daudzi eksperti un analītiķi jau pasteidzās ar apgalvojumiem par lāču tirgus sākumu, kam es joprojām nevaru piekrist, jo, manuprāt, šim apgalvojumam vēl arvien trūkst pierādījumu. Ar FRS agresīvās politikas faktoru vien nepietiks tirgus tūlītējam sabrukumam vai pat recesijai. Protams, mēs esam daudz tuvāk gan vienam, gan otram, nekā bijām 2 vai 5 gadus atpakaļ. Vēl vairāk, es jau vairākus gadus esmu teicis, ka tirgus vienmēr atgriežas pie “vidējiem akciju vērtējumiem” (ar ekonometriskiem / matemātiskiem likumiem nav vērts strīdēties) un noteikti to izdarīs, taču akciju vērtējumi (“valuations”) pēc savas būtības ir absolūti nenozīmīgi, prognozējot 12 mēnešu ienesīgumu. Tie ļoti labi strādā ilgtermiņā (mēs droši varam apgalvot, ka nākamie 7-10 gadi nebūs labi investoriem riska aktīvos), bet nekādi nepalīdz īstermiņā. Un pāris gadu griezumā, manuprāt, tirgus vēlas uzrādīt jaunus maksimumus, nevis uzsākt “pazaudēto desmitgadi”.
Protams, šādos laikos investīcijas nav viegla padarīšanās, tāpēc savos portfeļos mēs vienmēr uzsveram diversifikācijas svarīgumu, it īpaši tagad. Ar akcijām un obligācijām, kad recesija vai stagflācija tiešām sāksies, un tirgus sāks brukt līdzīgi, kā tas bija dot.com vai globālās finanšu krīzes laikā, vien nepietiks. Bet par to uzrakstīšu nākamreiz. Pagaidām sekosim līdzi notikumiem un gaidīsim, kā tirgus izlems uzsākt vasaru.
Latvijas uzņēmējdarbības vide pēdējos gados ir piedzīvojusi būtiskas un dinamiskas izmaiņas. Uzņēmēji arvien biežāk meklē jaunus veidus, kā finansēt sava biznesa attīstību, un tradicionālais banku kredīts vairs nav vienīgā iespēja. Kapitāla tirgus finanšu instrumenti, īpaši obligāciju emisijas, piedāvā daudzsološas alternatīvas uzņēmumiem, kuri vēlas diversificēt finansējuma avotus un izmantot jaunas izaugsmes iespējas.
Gaidāmajam ASV / Eiropas procentu likmju samazināšanās ciklam, kas daļēji jau ir sācies, būs atšķirīga ietekme uz dažādām pasaules valstīm un to ekonomiku. Kādas pārmaiņas un ietekmi mēs varam gaidīt – potenciālos scenārijus iezīmē Voldemārs Strupka, Signet Bank investīciju eksperts.
Divi no svarīgākajiem tirgiem finanšu pasaulē ir naudas tirgi un kapitāla tirgi. Lai gan abi šie tirgi nodrošina finansējumu uzņēmumiem un valdībām, tie atšķiras pēc to darbības laika, instrumentiem un mērķiem. Šajā rakstā apskatīsim, kā naudas tirgi atšķiras no kapitāla tirgiem.
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?