Signet Bank vadība un akcionāri

Signet Bank vada pieredzējusi komanda ar starptautisku pieredzi finanšu institūciju vadībā. Apgalvojums, ka klients ir pirmajā vietā, Signet Bank nav tikai vārdi! Ar katru mūsu klientu mēs veidojam personiskas attiecības, un neviens nav kļuvis par Signet Bank klientu nejauši.

Vadības komanda

Image
Roberts Idelsons
Valdes priekšsēdētājs

Roberts Idelsons ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē. Savu karjeru sāka 1995. gadā Rīgas Fondu biržā. No 2003. līdz 2010. gadam ieņēma valdes priekšsēdētaja amatu ieguldījumu pārvaldes sabiedrībā Citadele Asset Management, no 2009. līdz 2010. gadam vadīja Citadele banka Privātā kapitāla pārvaldīšanas direkciju un piedalījies Parex banka restrukturizācijā un Citadele banka izveidē. Roberts ir bijis direktoru padomes priekšsēdētājs Šveices bankā AP Anlage & Privatbank AG. Kopš 2013. gada ir Signet Bank valdes priekšsēdētājs.

Image
Tatjana Drobina
Valdes locekle

Tatjana Drobina ieguvusi maģistra grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē. Sertificēta iekšējā auditore (Certified Internal Auditor), finanšu analītiķe (Chartered Financial Analyst) un noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas speciāliste (Certified Anti-Money Laundering Specialist). Finanšu sektorā Tatjana Drobina strādā kopš 1995. gada. Strādājusi par finanšu direktori un iekšējā audita vadītāju aktīvu pārvaldes sabiedrībā VB Financial Markets, vēlāk bijusi valdes locekle un finanšu direktore BlueOrange Bank. Tatjana Signet Bank komandai pievienojās 2013. gada jūnijā.

Image
Sergejs Zaicevs
Valdes loceklis

Sergejs Zaicevs ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātē Ekonomikas un biznesa vadības fakultātē. Biznesa karjeru sāka starptautiskā uzņēmuma Procter&Gamble Baltijas birojā finanšu vadības jomā. Kopš 2001.gada ir strādājis Latvijas bankās un investīciju pārvaldīšanas uzņēmumos vadošos amatos. Bija atbildīgs par turīgo klientu apkalpošanu un investīciju pārvaldīšanu. Darbu Signet Bank Sergejs uzsāka 2013. gada jūnijā un ir tās valdes loceklis.

Image
Arnis Praudiņš
Valdes loceklis

Arnis Praudiņš ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē.  Arnim Praudiņam ir 20 gadu darba pieredze banku nozarē. No 2008. līdz 2013. gadam viņš bija Atbilstības funkcijas vadītājs Nordea Bank AB Latvijas filiālē, vēlāk darbojās Nordea Bank AB Group Financial Crime Compliance. No 2017. līdz 2022. gadam Arnis Praudiņš strādāja Swedbank AS, Latvia, kur vadīja Darījumu uzraudzības komandu, vēlāk Finanšu noziegumu riska pārvaldīšanas departamenta komandu, bet 2022. gadā pievienojās Swedbank Baltics AS un koordinēja finanšu noziegumu riska pārvaldīšanu Swedbank Baltijas holdinga kompānijā.  2023. gadā  Arnis Praudiņš  veica NILLTPFN un sankciju jomas vadītāja pienākumus  AS Mintos Marketpalce un AS Mintos Payments, bet kopš  2023. gada septembra pievienojās Signet Bank valdei kā par NILLTPFN atbildīgais valdes loceklis, Chief Compliance Officer.

Image
Jānis Solovjakovs
Risku un atbilstības pārvaldes vadītājs

Jānis Solovjakovs ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Viņš ir sertificēts noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas speciālists (Certified Anti-Money Laundering Specialist), kas specializējies kredītiestāžu risku un atbilstības pārvaldības jomā. Kopš 2002. gada strādāja Citadele banka kredītiestāžu risku un atbilstības pārvaldības jomā. Signet Bank komandai Jānis Solovjakovs pievienojās 2013. gada jūnijā, kļūstot par Risku un atbilstības pārvaldes vadītāju, savukārt 2018. gada jūnijā Jānis tika iecelts Signet Bank valdē.

Image
Ineta Done
Vecākā viceprezidente

Inetai Donei ir sociālo zinātņu maģistra grāds vadībzinātnē, kas iegūts Latvijas Universitātē, bakalaura grāds, kas iegūts Banku augstskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslās. Ineta finanšu jomā darbojas kopš 1994. gada. Ir bijusi Klientu attiecību nodaļas vadītājas vietniece Parex banka, filiāļu tīklu vadītāja un Private banking daļas vadītāja, kā arī ieņēmusi Private banking daļas vadītājas amatu Citadele banka. Pieredzi papildinājusi 2011. gadā, strādājot vienā no lielākajām Krievijas bankām Bank MDM par Eiropas reģiona uzņēmējdarbības pārvaldes vadītāju. Kopš 2013. gada Ineta ir Signet Bank vecākā viceprezidente un Klientu attiecību un apkalpošanas pārvaldes vadītāja. Ineta Done ir arī bankas meitas uzņēmuma investīciju sabiedrības Signet Asset Management Latvia valdes locekle.

Image
Reinis Zauers
Juridiskās daļas vadītājs

Reinis Zauers ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Darba pieredzi juridiskajā jomā veido kopš 1999. gada, strādājot privātuzņēmumos un valsts pārvaldē. No 2003. gada veido karjeru finanšu sektorā, ieņemot vadošus amatus. Bijis Parex banka Finanšu tirgu un investīciju pārvaldes jurists, savukārt BlueOrange Bank vadījis juridisko daļu un darbojies bankas vadības komandā. Kopš 2013. gada ir Signet Bank Juridiskās daļas vadītājs, vadības grupas loceklis. Reinis Zauers ir arī Signet Bank meitas uzņēmuma investīciju sabiedrības Signet Asset Management Latvia valdes loceklis.


Akcionāri

Signet Acquisition III, ASV
Līdzdalība kapitālā 24,5%

Amerikas Savienotajās Valstīs bāzēta kompānija. Tās vienīgais akcionārs ir ASV investors Aleksandrs Solovejs.

AS RIT Group, Latvija
Līdzdalība kapitālā 19,5%

Latvijas uzņēmums, kas pieder Rapoportu ģimenei.

SIA Reglink, Latvija
Kopējā līdzdalība kapitālā 15,9%

Latvijas uzņēmums, kura dibinātāja ir profesionāle ar vairāk kā 20 gadu pieredzi banku jomā – Irīna Pīgozne.

Natālija Petkeviča, Latvija
Līdzdalība kapitālā 9,9%

Solrut Holding Company LLC, ASV
Līdzdalība kapitālā 9,6%

Leonid Kaplan, Izraēla
Līdzdalība kapitālā 8,0%

SIA Slink, Latvija
Līdzdalība kapitālā 6,4%

ID Family Foundation SIA, Latvija
Līdzdalība kapitālā 5,2%

Michael A.L. Balboni, ASV
Līdzdalība kapitālā 1,0%


Padome

Image
Maikls Balboni
Padomes priekšsēdētājs

Maiklam ir 30 gadu pieredze ASV valdībā. Viņš ir strādājis abās Ņujorkas štata likumdevēja palātās un pildījis divu gubernatoru padomnieka pienākumus iekšzemes drošības jautājumos. Maikls ir jurists un vada vairākus uzņēmumus digitālo tehnoloģiju un veselības aprūpes jomā. 2021. gadā viņš tika iecelts par Signet Bank padomes priekšsēdētāju. Maikla dzīves moto – “Vienmēr tiekties pēc labākā!”

 

Papildu informācija

Pilnvaru termiņš: Līdz 01.07.2025.

Padomes sēžu apmeklējums 2022. gadā: 22/22

Atbilstība Korporatīvā pārvaldības kodeksa neatkarības kritērijiem: visiem

Dalība komitejās: Signet Bank revīzijas komiteja

Valstspiederība: Amerikas Savienotās valstis

Amati citās kapitālsabiedrībās ārpus Signet Bank: RedLand Strategies prezidents un rīkotājdirektors

Cita informācija: Pieder 1,00% Signet Bank akciju

Image
Irīna Pīgozne
Padomes priekšsēdētāja vietniece

Irīna ir profesionāle ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi banku un starptautisko investīciju jomā. Viņa ieguvusi maģistra grādu fizikā Latvijas Universitātē un 2007. gadā beigusi INSEAD biznesa augstskolas starptautisko vadības programmu. Finanšu nozarē strādā kopš 1994. gada. No 2003. līdz 2015. gadam Irīna bija Swedbank AS valdes locekle. Kopš 2017. gada viņa pilda Signet Bank padomes priekšsēdētāja vietnieces pienākumus, kā arī līdzvada ģimenes kapitāla pārvaldīšanas uzņēmumu, kas atrodas Latvijā un kam pieder vairākas investīcijas un uzņēmumi Eiropā. Irīnas dzīves moto – “Dinamiski virzīties uz priekšu, strukturēti un eleganti”.

Papildu informācija

Pilnvaru termiņš: Līdz 01.07.2025.

Padomes sēžu apmeklējums 2022. gadā: 22/22

Atbilstība Korporatīvā pārvaldības kodeksa neatkarības kritērijiem: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 9

Dalība komitejās: Signet Bank revīzijas komiteja

Valstspiederība: Latvijas Republikas

Amati citās kapitālsabiedrībās ārpus Signet Bank: Hansaco AS padomes priekšsēdētāja; Reglink SIA valdes locekle

Cita informācija: Pastarpināti pieder 15,93% Signet Bank AS akciju

 

Image
Sergejs Medvedevs
Padomes loceklis

Sergejs ieguvis maģistra grādu Rīgas Aviācijas Universitātē. Viņam ir vairāk nekā 15 gadu pieredze Latvijas banku un finanšu nozarē, tostarp aktīvu pārvaldīšanas sabiedrībā un pensiju fondā. Šobrīd Sergejs strādā ar privātiem uzņēmumiem, tai skaitā AS RIT GROUP, kā arī ir padomes loceklis vienā no lielākajiem Latvijas ceļu būves uzņēmumiem – A.C.B. Kopš 2017. gada viņš ir Signet Bank padomes loceklis. Sergeja dzīves moto – “Nevajag mēģināt sasteigt lietas, kurām ir nepieciešams laiks, lai izaugtu”.

Papildu informācija

Pilnvaru termiņš: Līdz 01.07.2025.

Padomes sēžu apmeklējums 2022. gadā: 22/22

Atbilstība Korporatīvā pārvaldības kodeksa neatkarības kritērijiem: visiem

Dalība komitejās: Signet Bank revīzijas komiteja

Valstspiederība: Latvijas Republikas

Amati citās kapitālsabiedrībās ārpus Signet Bank: A.C.B. AS padomes loceklis; D64 SIA padomes loceklis; R.I.T. International Trading AB valdes loceklis; RIT Group AS padomes priekšsēdētāja vietnieks; FIN.GB SIA padomes priekšsēdētāja vietnieks; PRO.LV SIA valdes loceklis; FIN.LV SIA valdes loceklis

Image
Tomass Nekmārs
Padomes loceklis

Tomasam ir maģistra grāds ekonomikā no Lundas Universitātes un diploms no Šveices Starptautiskā vadības attīstības institūta (IMD). Pēdējos 25 gadus viņš ir strādājis Eiropas finanšu sektorā. Savas karjeras laikā Tomass ir stiprinājis Nordea bankas klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā. Kopš 2013. gada viņš ir Signet Bank padomes loceklis. Tomass dzīvē un biznesā vadās pēc moto – “Visam ir jābūt saskaņā ar likumiem un regulējumiem”.

Papildu informācija

Pilnvaru termiņš: Līdz 01.07.2025.

Padomes sēžu apmeklējums 2022. gadā: 22/22

Atbilstība Korporatīvā pārvaldības kodeksa neatkarības kritērijiem: visiem

Dalība komitejās: Signet Bank revīzijas komiteja

Valstspiederība: Zviedrijas

Amati citās kapitālsabiedrībās ārpus Signet Bank: nav