Jā, šī nav parasta banka. Izprast klientu vajadzības un viņu pieredzi ir viens no mūsu galvenajiem darbības principiem. Mums nav standarta pieeju klientu mērķu sasniegšanai, ikkatrs risinājums tiek atrasts, pamatīgi analizējot katru situāciju individuāli un sekojot līdzi nozares globālajām tendencēm.
Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Mēs noteikti varam lepoties ar mūsu “strukturāli pozitīvo” pozīciju enerģētikas nozarē, un šai pozīcijai drīz apritēs pusotrs gads. Vēl pagājušā gada maijā ikmēneša pārskatā mēs rakstījām: “Mēs saprotam, ka “nafta šajos līmeņos ir lēta”. Šāds domāšanas veids ir diezgan vecmodīgs, taču, skatoties ilgtermiņā, tā tiešām izskatās. Pēc grafikos redzamā var domāt, ka šobrīd atrodamies cikla virziena maiņas punktā – no desmitgades, kuras laikā naftas cenas ir strauji kritušas lejā, ieejam desmitgadē ar pieaugošām cenām. Protams, šī pāreja var ilgt vairākus mēnešus vai pat gadus, naftai ievērojamu laiku svārstoties starp 20 un 50 USD par barelu, taču pēc laika mums vajadzētu ieraudzīt jaunu “buļļu” stratēģiju, kas atspoguļosies naftas tirgū”.
Runājot par uzņēmumiem enerģētikas nozarē, kā arī sniedzot konsultācijas klientiem, mēs esam bijuši nepārprotami jau kopš pagājušā gada beigām. Proti, ilgtermiņa portfeļiem iesakot “būt” šajā nozarē nākamos 5 līdz 10 gadus. Iepriekšējo 5 līdz 7 gadu laikā enerģētikas uzņēmumi ir kļuvuši ne tikai salīdzinoši lēti un veselīgi, bet arī aizmirsti un ne pārāk iecienīti tirgū, kas var kalpot par labu investīciju recepti. Tomēr pēdējos mēnešos un nedēļās sektors ir kļuvis par “konsensus ideju”, nozares akciju cenām nedaudz pārkarstot. Tāpēc no taktiskā viedokļa mēs nesteigtos palielināt portfeļa īpatsvaru par labu šim sektoram. Ilgtermiņā tirgus joprojām relatīvi maz iegulda enerģētikas uzņēmumos, tāpēc mūsu padoms “pirkt pēc kritumiem” joprojām ir aktuāls.
Droši vien visi ir pamanījuši, ka depozītu likmes bankās jau kādu laiku ir līmeņos, ko mēs visi iespējams nedaudz esam piemirsuši vai šķietami pielāgojušies šai situācijai.
Jezga ap omikronu sāk nedaudz kaitināt. Cik daudz pēdējā laikā bija dzirdēts par korekciju, pat tirgus sabrukumu? Likās, ka visi tam ir gatavi, taču pietika pat vienas ne īpaši patīkamas piektdienas, un nu klāt jau ir paniskie “Kāpēc viss krīt?”, “Vai slēgs robežas?”, “Vai ekonomika sabruks?”, “Kur slēpties?”, “Ko darīt?”, “Kas notiek?”. Būsim godīgi, mēs...
Mēneša laikā S&P 500 “atdeva” 6.5% no savas vērtības, tādējādi izvēloties turpināt gada sākumā iesākto korekciju. Var droši teikt, ka kritums ir dziļāks nekā man gribējās redzēt un es neesmu drošs, ka tas ir beidzies. Kā rakstīju pagājušajā reizē, “skatoties uz pašreizējo tirgus kontekstu, varbūtības ir lielākas dziļākai lejupslīdei.” Par šo laiku maz kas ir...
Jūlijā turpinājās akciju indeksu kāpums no jūnija minimumiem, kas, iespējams, kādu pat pārsteidza. Tomēr, lai arī cik dīvaini tas neizklausītos, gada sākumā iesācies kritums, kā arī pēdējo nedēļu pirkumi, noritēja salīdzinoši mierīgi. Notiekošais vairāk līdzinājās instrumentu pārvietošanai investoru portfeļos – nebija ne paniskas pozīciju slēgšanas, ne arī lielu institucionālo investoru vai riska ieguldījumu fondu pirkumu....
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?