Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Covid-19 sekas, militārās darbības un sankcijas ir mainījušas pasauli, tuvinot strukturālo krīzi. Efektīva, bet trausla globālās ekonomikas “formula”, kur, nosacīti {Ķīnas darbaspēks un loģistikas infrastruktūra + izejvielas no Krievijas un Brazīlijas + attīstīto tirgu institūcijas un biznesa prakses + Rietumu kapitāls = preces un pakalpojumi}, un kura strādāja gandrīz 30 gadus, sākusi redzami buksēt. Kad G7 konfiscēja Krievijas ārvalstu valūtas rezerves, arī Bretonvudas II pamati sašūpojās, saasinot krīzi izejvielu un preču tirgos. Rietumu pasaule ir pieradusi gadu desmitiem dzīvot bez inflācijas, bet tagad inflācija ir klāt uz ilgu laiku.
Tas, protams, nenotiks vienas dienas vai pat gada laikā, tādēļ, sākot ar 24. februārī, fondu tirgos bija vērojams iespaidīgs kāpums, ignorējot visu mediju un sociālo tīklu negatīvo fonu, militārās darbības, sankcijas un pretsankcijas. S&P 500 fjūčeru cenas pieauga gandrīz par 13%, pirms tirgus nolēma ieturēt īsu pauzi.
Valdošā negatīvisma un pesimisma laikā mēs izvietojām gandrīz visus “krājumus”, kas veidojās pēc peļņas fiksēšanas gada beigās (par ko jau rakstīju). Es plānoju izvietot atlikušo nelielu skaidras naudas daļu pēc tirgus konsolidācijas, ko es sagaidu tuvāko nedēļu laikā. Atkal gribu teikt, ka (iespējamo) korekciju pavadīs kārtējais negatīvisma vilnis un pesimistiskas prognozes par lāču tirgus sākšanos. Pilnībā pieļauju, ka korekcija var izrādīties diezgan dziļa (6-8%), taču nedomāju, ka nokritīsim zem februāra minimumiem. Kas attiecas uz augšējiem mērķiem, 5500+ S&P 500 līmeņi joprojām “ir spēlē”.
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?