Jā, šī nav parasta banka. Izprast klientu vajadzības un viņu pieredzi ir viens no mūsu galvenajiem darbības principiem. Mums nav standarta pieeju klientu mērķu sasniegšanai, ikkatrs risinājums tiek atrasts, pamatīgi analizējot katru situāciju individuāli un sekojot līdzi nozares globālajām tendencēm.
Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
13.09.2022 kļuva par strauja pagrieziena dienu finanšu tirgū. Patēriņa cenu indeksa pieaugums Amerikas Savienotajās Valstīs izrādījās lielāks nekā tirgus vēlējās redzēt, kas arī kļuva par attaisnojumu asam kritumam. S&P 500 un NASDAQ Composite indeksi sesijas laikā zaudēja, 4,3% un 5,2%, no savas vērtības, tādējādi anulējot visus pagājušās nedēļas sasniegumus.
Buļļi tagad ir nokļuvuši nepatīkamā situācijā – viņi nedrīkst atkal “atdot” 3900-3950 punktu līmeni, par kuru esmu runājis jau gandrīz gadu (tirgus vakar aizvērās pie S&P 500 3932,69 punktu līmeņa), jo kritums zem šīm vērtībām paver ceļu jauniem tirgus minimumiem.
Kā jau minēju augusta sākumā, S&P 500 4250+ punktu līmeņi patiešām izrādījās par nopietnu šķērsli akciju tirgum. Augustā es rakstīju: “Uzskatu, ka esam pietuvojušies tiem akciju indeksu līmeņiem, kur vajadzētu sagaidīt vismaz spiedienu no lāču puses. S&P 500 4250-4450 zona ir ļoti ērta pārdošanai divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, pat ja mēs jau esam redzējuši tirgus zemākos punktus un turpināsim augt buļļu trenda ietvaros vismaz līdz iepriekšējiem maksimumiem, tad tas nenotiks bez (nelielām) korekcijām. Otrkārt, ja tas, ko mēs redzam šobrīd, ir tikai atlēciens lāču tirgū, tad 4200-4400 ir “tehniskā zona”, no kuras mēs redzēsim otro (vai jau trešo) pārdošanas vilni, kurš būs nepatīkamāks par izpārdošanu gada sākumā un pavasarī.”
Tādējādi dažas nākamās dienas būs ļoti svarīgas, nosakot vidējā termiņa tendenci akciju tirgū un aktīviem ar paaugstinātu risku kopumā (vakar “sarkans” bija gandrīz viss mans tirdzniecības ekrāns). Pagaidām lāčiem ir priekšrocība, tāpēc es iesaku vērot cīņas tirgū no malas, pēc iespējas hedžējot riskus un bez liekas kautrības palielinot naudas pozīcijas portfeļos.
[1] “Neko nedarīšanas” svarīgums
Jūlijā turpinājās akciju indeksu kāpums no jūnija minimumiem, kas, iespējams, kādu pat pārsteidza. Tomēr, lai arī cik dīvaini tas neizklausītos, gada sākumā iesācies kritums, kā arī pēdējo nedēļu pirkumi, noritēja salīdzinoši mierīgi. Notiekošais vairāk līdzinājās instrumentu pārvietošanai investoru portfeļos – nebija ne paniskas pozīciju slēgšanas, ne arī lielu institucionālo investoru vai riska ieguldījumu fondu pirkumu....
Pēdējie 2 gadi finanšu tirgos, nemaz nerunājot par ekonomiku un ģeopolitiku, ir dāsni ar notikumiem un pārsteigumiem. Covid-19 izraisītais haoss lika mums piedzīvot negatīvās naftas fjūčeru cenas 2020. gada pavasarī. Centrālo banku un valdību stimulējušie pasākumi rezultējās ne tikai negaidītā rallijā riska aktīvos, bet arī ar inflācijas atgriešanos. Protams, problēmas pasaules tirdzniecībā (traucējumi piegāžu ķēdēs),...
Mēneša sākumā rakstīju, ka pēc iespaidīgā rallija attīstīto valstu tirgos no februāra/marta minimumiem, es gaidīju konsolidāciju/korekciju. Pēdējo nedēļu notikumi noteikti atbilst minētām “cerībām”. Tajā pašā laikā tirgus, maigi izsakoties, kļuvis “nervozāks”, tāpēc no tā var sagaidīt nepatīkamus (vai arī patīkamus) pārsteigumus. Tāpēc jau pagājušajā reizē teicu, ka “tirgus nekur neaizbēgs”, t.i. tie, kuriem nesanāca “iepirkties”...
Mēs noteikti varam lepoties ar mūsu “strukturāli pozitīvo” pozīciju enerģētikas nozarē, un šai pozīcijai drīz apritēs pusotrs gads. Vēl pagājušā gada maijā ikmēneša pārskatā mēs rakstījām: “Mēs saprotam, ka “nafta šajos līmeņos ir lēta”. Šāds domāšanas veids ir diezgan vecmodīgs, taču, skatoties ilgtermiņā, tā tiešām izskatās. Pēc grafikos redzamā var domāt, ka šobrīd atrodamies cikla...
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?