Jā, šī nav parasta banka. Izprast klientu vajadzības un viņu pieredzi ir viens no mūsu galvenajiem darbības principiem. Mums nav standarta pieeju klientu mērķu sasniegšanai, ikkatrs risinājums tiek atrasts, pamatīgi analizējot katru situāciju individuāli un sekojot līdzi nozares globālajām tendencēm.
Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Ierastais “Santas rallijs” akciju tirgos šogad, visticamāk, nenotiks.
Pēc lieliskiem sniegumiem oktobrī un novembrī indeksi atcerējās, ka tomēr atrodas lejupslīdes fāzē, un būtu neprātīgi dot investoriem pārlieku cerības. 13. decembrī S&P 500 marta fjūčeri sasniedza manis iepriekš minēto 4150+ zonu, no kuras sekoja ātra atkāpšanās un tagad mēs atkal esam tuvu 3800 atzīmei. Īstermiņā tirgum var pietikt spēka vēlreiz mēģināt tuvoties augusta maksimumiem (nedaudz virs 4300 punktiem), tomēr jāatceras, ka mēs atrodamies ļoti nepatīkamā tirgus vidē, un tā to arī ir jāuztver. Kā jau vairākkārt esmu teicis, tagad ir jādomā par sava kapitāla pasargāšanu un risku mazināšanu.
Tas gan nenozīmē, ka tirgus dalībniekiem ir jāieslīgst apātijā. Es un mani kolēģi jau ilgu laiku runājam par obligāciju tirgu relatīvo pievilcīgumu, kā arī par iespējām dārgmetālos un naftā, kuras mēs arī cenšamies izmantot. Obligāciju tirgus pēdējā laikā uzrāda teicamu sniegumu, bet mūsu garās pozīcijas sudrabā izrādījās “zelta vērtas”. No septembra sākuma metāls ir izaudzis par vairāk nekā 30%, savulaik naftas cenu kritums dod labas iespējas ieguldījumiem vidējā termiņā.
Man dažkārt jautā, cik dziļi, akciju tirgus var nokrist. Vienā no bankas oktobra pasākumiem biju rādījis šadu bildi (kura daļēji jau piepildījās):
No grafika var redzēt, ka iepriekšējo gadu “Plānu A” šogad biju spiests mainīt uz alternatīvu “Plānu B”, pēc kura tagad vados. Protams, detaļas un laika parametri nav (un reti kad ir) skaidri un vairākas reizes mainīsies, bet ģenerālā ideja ir saprotama – prognozēju grūtus laikus priekšā un zemākus indeksa līmeņus. Vai tos sasniegsim ātri (teiksim, nākamgad), līdzīgi kā tas bija 2020. vai pat 2007.-2009. gados, vai tieši otrādi, mūs sagaida desmitgades ilga maļamā mašīna līdzīgi kā tas bija 40tajos vai 65.-80. gg. periodā, to zināt nevar.
Pēdējie 2 gadi finanšu tirgos, nemaz nerunājot par ekonomiku un ģeopolitiku, ir dāsni ar notikumiem un pārsteigumiem. Covid-19 izraisītais haoss lika mums piedzīvot negatīvās naftas fjūčeru cenas 2020. gada pavasarī. Centrālo banku un valdību stimulējušie pasākumi rezultējās ne tikai negaidītā rallijā riska aktīvos, bet arī ar inflācijas atgriešanos. Protams, problēmas pasaules tirdzniecībā (traucējumi piegāžu ķēdēs),...
Džonam Meinardam Keinsam reiz jautāja, kāpēc viņš mainīja savu dažus mēnešus iepriekš publicētu prognozi, uz ko viņš atbildēja: “Kad fakti mainās, es mainu savu viedokli. Ko jūs darāt, kungs?” Dārgmetāliem bija tik daudz iespēju uzsākt (pareizāk sakot, turpināt) ilgi gaidīto ralliju, taču tās visas beidzās ar neveiksmi. Tas, ka šādos apstākļos (dziļi negatīvas reālās likmes)...
Var ilgi diskutēt, vai tas, ko mēs redzējām akciju tirgos novembra beigās un redzam decembra sākumā uzskatāms par ilgi gaidītās korekcijas “pirmo cēlienu”, jeb tirgus kārtējo reizi nedaudz paklupa pirms turpināt savu ceļu augšup. Katra diena, protams, maina varbūtības uz vienu vai otru pusi, taču, manuprāt, šajā brīdī jautājums ir drīzāk akadēmisks. Tekošie līmeņi ir...
Varētu apgalvot, ka kopš pagājušā gada oktobra beigām kapitāla tirgos nekas globāli interesants nebija noticis. Šeit, protams, būtu vajadzīga atruna: Eiropas tirgi uzrāda (šobrīd) pārliecinošu izaugsmi, savukārt ASV akciju tirgus stagnē. Tas pats Vācijas DAX un Francijas CAC kopš novembra sākuma ir pieauguši par vairāk nekā 15%, savukārt Eiropas Stoxx 600 ir palielinājies par 12,2%....
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?