Jā, šī nav parasta banka. Izprast klientu vajadzības un viņu pieredzi ir viens no mūsu galvenajiem darbības principiem. Mums nav standarta pieeju klientu mērķu sasniegšanai, ikkatrs risinājums tiek atrasts, pamatīgi analizējot katru situāciju individuāli un sekojot līdzi nozares globālajām tendencēm.
Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Pozitīvas procentu likmes – pagājušā gadsimta 90. gados, kad sāku studēt ekonomiku un strādāt bankā, šis jēdziens bija pats par sevi saprotams un situācija Japānā, kur īstermiņa bankas noguldījumiem tika piemērota negatīva procentu likme, tika uztverta kā īslaicīgs pārpratums. Kopš tā laika daudz kas ir mainījies, un “nulles” vai pat negatīvas procentu likmes ir kļuvušas par ikdienu daudzās attīstītajās valstīs.
Cenu grafiki jau labu laiku signalizēja, ka šim ciklam ir jāmainās, bet tirgus “spītīgi” turējās pretim. Likās jau, ka nekas nespēs šo lietu kārtību ietekmēt – ne gadiem ilgstošais QE, ne pabalsti Covid-19 pandēmijas laikā, kad ražošana atradās dīkstāvē. Situācija kardināli mainījās ar Krievijas iebrukumu Ukrainā šā gada decembrī, kad inflācijas fakts vairs nebija noliedzams.
Kopš tā laika procentu likmes ir nozīmīgi pieaugušas, un tirgi turpina “iecenot” tālāku likmju paaugstināšanu. Atsevišķos gadījumos bažas par likmju pieaugumu ir nopietnas, kā, piemēram, Itālijas valdības satraukums par neseno 10-gadīgo obligāciju ienesīguma pieaugumu nedaudz virs 4.00%. Tad uz brīdi ECB izdevās visus nomierināt, un vērstpapīru ienesīgums kritās par apmēram 100 bāzes punktiem. Šobrīd šo vērtspapīru ienesīgums jau ir pietuvojies 5.00% atzīmei, un bažas paliek tikai nopietnākas.
Pavisam nesen arī Anglijas centrālajai bankai nācās iejaukties valdības parāda vērstpapīru tirgū un tos uzpirkt, lai novērstu pārāk strauju ienesīguma pieaugumu. Ir skaidrs, ka šis process ir sācies un iespējams turpināsies vēl ilgu laiku, bet cenu grafiku analīze tomēr dod zināmu varbūtību, ka likmju pieauguma temps tuvākajā laikā var samazināties, un procentu likmes sasniegs zināmu stabilizācijas periodu.
ASV 10-gadīgo valsts obligāciju cenu grafiks
Ieraksts tapis sadarbībā ar Signet Bank ekspertu Kasparu Punenovu
Karš Ukrainā noteikti nemazināja volatilitāti finanšu tirgos. Mūsu pēdējā Investīciju vides apskatā rakstījām par notikumiem gandrīz visās aktīvu klasēs; kopš tā laika maz kas ir mainījies, kaut gan resursu cenas nedaudz stabilizējās (par normalizāciju, vismaz pagaidām, nemaz nedomājam). Tirgus nebija gaidījis karu Ukrainā, tam kļūstot par lielu pārsteigumu visiem tā dalībniekiem. Daudzi domāja un domā,...
Mēs sekojam sudrabam jau ilgu laiku un tikpat ilgu laiku mums patīk «garā» pozīcija šajā metālā, lai gan šīs «attiecības» ir grūti nosaukt par harmoniskām. Ir ļoti daudz faktoru, lai sudraba cenas pieaugtu ievērojami (inflācija, alternatīvā enerģija, ekspansīva monetārā politika), un arī tehniskā bilde kopumā runā par labu cenu pieaugumam vidējā termiņā. Mūsu skatījumā sudraba...
Pēdējie divi mēneši akciju tirgos bija relatīvi “paredzami”. Kaut gan S&P 500 noslīdēja zem 3700 punktu atzīmes, buļļiem izdevās izmantot to faktu, ka tirgus bija stipri “pārpārdots”, un sarūpēt spēcīgu ralliju. Tad es arī uzsāku diskusiju par to, ka veids kā tirgus reaģēs, sasniedzot zemāko punktu (kas notika 17.jūnijā, S&P 500 nokrītot līdz 3636.87 punktu...
Džonam Meinardam Keinsam reiz jautāja, kāpēc viņš mainīja savu dažus mēnešus iepriekš publicētu prognozi, uz ko viņš atbildēja: “Kad fakti mainās, es mainu savu viedokli. Ko jūs darāt, kungs?” Dārgmetāliem bija tik daudz iespēju uzsākt (pareizāk sakot, turpināt) ilgi gaidīto ralliju, taču tās visas beidzās ar neveiksmi. Tas, ka šādos apstākļos (dziļi negatīvas reālās likmes)...
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?