Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Džonam Meinardam Keinsam reiz jautāja, kāpēc viņš mainīja savu dažus mēnešus iepriekš publicētu prognozi, uz ko viņš atbildēja: “Kad fakti mainās, es mainu savu viedokli. Ko jūs darāt, kungs?” Dārgmetāliem bija tik daudz iespēju uzsākt (pareizāk sakot, turpināt) ilgi gaidīto ralliju, taču tās visas beidzās ar neveiksmi. Tas, ka šādos apstākļos (dziļi negatīvas reālās likmes) dārgmetālu cenas turpina konsolidēties, mūs nevar neuztraukt. Mēs esam diezgan apmierināti ar ilgtermiņa pozīcijām zeltā un sudrabā, bet kā ļoti reālu iespēju saskatām iespējamību, ka šajā aktīvu klasē īstermiņā var būt ievērojams kritums.
Elektroenerģijas cenas joprojām ir viena no galvenajām tēmām mūsu ikdienas dzīvē. Ir tik daudz iemeslu, kāpēc nafta ir dārga, tāpēc mēs vēlējāmies apskatīt “melno zeltu” no tīri tehniskā viedokļa. Vidēja termiņa cenu darbība pēc Covid izpārdošanas 2020. gada pavasarī ir iespaidīga, taču tehniskā perspektīva īstermiņā var nebūt tik laba. Pastāv liels risks, ka nafta veido pagaidu virsotni, no kuras var sagaidīt dziļu kritumu līdz USD/bbl līmeņiem.
Ieraksts tapis sadarbībā ar Signet Bank ekspertu Kasparu Punenovu
Latvijas uzņēmējdarbības vide pēdējos gados ir piedzīvojusi būtiskas un dinamiskas izmaiņas. Uzņēmēji arvien biežāk meklē jaunus veidus, kā finansēt sava biznesa attīstību, un tradicionālais banku kredīts vairs nav vienīgā iespēja. Kapitāla tirgus finanšu instrumenti, īpaši obligāciju emisijas, piedāvā daudzsološas alternatīvas uzņēmumiem, kuri vēlas diversificēt finansējuma avotus un izmantot jaunas izaugsmes iespējas.
Gaidāmajam ASV / Eiropas procentu likmju samazināšanās ciklam, kas daļēji jau ir sācies, būs atšķirīga ietekme uz dažādām pasaules valstīm un to ekonomiku. Kādas pārmaiņas un ietekmi mēs varam gaidīt – potenciālos scenārijus iezīmē Voldemārs Strupka, Signet Bank investīciju eksperts.
Divi no svarīgākajiem tirgiem finanšu pasaulē ir naudas tirgi un kapitāla tirgi. Lai gan abi šie tirgi nodrošina finansējumu uzņēmumiem un valdībām, tie atšķiras pēc to darbības laika, instrumentiem un mērķiem. Šajā rakstā apskatīsim, kā naudas tirgi atšķiras no kapitāla tirgiem.
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?