Jā, šī nav parasta banka. Izprast klientu vajadzības un viņu pieredzi ir viens no mūsu galvenajiem darbības principiem. Mums nav standarta pieeju klientu mērķu sasniegšanai, ikkatrs risinājums tiek atrasts, pamatīgi analizējot katru situāciju individuāli un sekojot līdzi nozares globālajām tendencēm.
Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Šīs nedēļas ASV Federālo rezervju sistēmas Atvērto tirgu komitejas (FOMC) sēde kārtējo reizi radīja finanšu tirgiem papildus nervozitāti, taču neko jaunu īsti neatklājot. Trešdienas agrā rīta optimisms beidzās ar Džeroma Pauela vakara runas sākumu un ceturtdienas rītā S&P 500 nākotnes kontrakti bija tuvu 4280 atzīmei, kura bija redzēta otrdienas agrā vakarā.
FOMC, kā vienmēr, bija elastīga. Pateikts bija tas, kas tika gaidīts: aktīvu atpirkšana beigsies martā, drīz būs pieņemami paaugstināt procentu likmes (domājams, par nieka 0.25-0.50 procenta punktiem) un sāks samazināt bilanci. Nekādu solījumu, nekādu pārsteigumu…
Preses konferencē Pauels izcēla algu pieauguma tempus, inflāciju, kas ir virs FRS ilgtermiņa mērķa līmeņiem un ekonomiku, kura tagad var iztikt bez liela monetāra atbalsta. Arī FOMC kopējais viedoklis sliecas uz likmju paaugstināšanu. Tas var tikt darīts sākot ar martu gandrīz katrā FOMC tikšanās reizē. Jā, Pauels piekrīt, ka FRS bilance ir lielāka, nekā tai būtu jābūt un jā, inflācijas riski pastāv un ir lielāki, nekā no sākuma bija domāts. FRS ir gatava sākt agresīvu monetāro politiku jau martā un pieturēties pie tās, līdz inflācijas spiediens sāks mazināties.
Loģiski ka, Pauelu atzinumi tirgiem ne īpaši patika un tā sekas mēs ieraudzījām akciju, obligāciju, dārgmetālu un pat izejvielu kritumu. Tirgus konteksta ziņā, protams, nekas nav mainījies – korekcija turpinās, taču ilgtermiņa trends (vērtējot pēc tirgus uzvedības) nav mainījies. Kā rakstīju pagājušajā nedēļā, mēs nesteidzamies “pirkt tirgu”, kaut gan pamazām sākam iegādāties atsevišķas pozīcijas. Šķiet, ka mēs varam ieraudzīt vēl vienu krituma vilni līdz S&P 500 4150-4080 līmeņiem (kas ir dziļāk nekā es biju gaidījis korekcijas sākumā), taču indeksa līmeņi 4200-4300 ir ļoti ērti ilgtermiņa iegādei. Tikpat ērti kā līmeņi virs 4700 punktiem, kad tie bija ērti naudas peļņas fiksēšanai iepriekšējā gada beigās. Negribās skriet tirgum pa priekšu, bet domāju, ka jau februāra sākumā sāks veidoties “tirgus dibena” jeb korekcijas beigas pazīmes.
Ierastais “Santas rallijs” akciju tirgos šogad, visticamāk, nenotiks. Pēc lieliskiem sniegumiem oktobrī un novembrī indeksi atcerējās, ka tomēr atrodas lejupslīdes fāzē, un būtu neprātīgi dot investoriem pārlieku cerības. 13. decembrī S&P 500 marta fjūčeri sasniedza manis iepriekš minēto 4150+ zonu, no kuras sekoja ātra atkāpšanās un tagad mēs atkal esam tuvu 3800 atzīmei. Īstermiņā tirgum...
Pēdējos mēnešos, ja var ticēt finanšu presei, tirgu ļoti uztrauca procentu likmju potenciāla paaugstināšana (papildus obligāciju atpirkšanas samazinājumam) no Federālo rezervju sistēmas puses. Akciju tirgus bija tik pārbijies, ka S&P 500 bija tuvu savu maksimumu atjaunošanai nākamajā dienā pēc tam, kad Pauels paziņoja par stigrāku monetāro politiku. Protams, skaidrojums “neizskaidrojamajam” tika atrasts uzreiz – tirgum...
“Atslēgšanas cunami” – 20 miljoni ASV mājsaimniecības kavē elektrības rēķinu apmaksu. Augošās elektrības cenas izraisa visu laiku lielāko krīzi novēlotu komunālo maksājumu jomā[i]”. Ar šādu virsrakstu viens no pasaules lielākajiem finanšu portāliem Bloomberg informēja lasītājus par satraucošās krīzes raksturu un apmēru ASV komunālo pakalpojumu jomā (un enerģētikā kopumā), kā arī ar mājsaimniecību spēju ar to...
Vienā no pēdējām intervijām ECB (Eiropas Centrālās bankas) prezidente Kristīne Lagarda nonāca diezgan nepatīkamā situācijā. Raidījuma vadītājs viņai jautāja: “Kā jūs plānojat samazināt ECB bilanci?” Viņa, savukārt, atbildēja: “Tas nāks. Tas nāks. Ar laiku tas pienāks.” Intervētājs apklusa un tad jautāja: “…kā?” Un viņa atbildēja: “Ar laiku tas pienāks.” Un tad pasmaidīja. Prezidente nesniedza ne...
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?