Jā, šī nav parasta banka. Izprast klientu vajadzības un viņu pieredzi ir viens no mūsu galvenajiem darbības principiem. Mums nav standarta pieeju klientu mērķu sasniegšanai, ikkatrs risinājums tiek atrasts, pamatīgi analizējot katru situāciju individuāli un sekojot līdzi nozares globālajām tendencēm.
Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]gnetbank.com
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Jūlijā turpinājās akciju indeksu kāpums no jūnija minimumiem, kas, iespējams, kādu pat pārsteidza. Tomēr, lai arī cik dīvaini tas neizklausītos, gada sākumā iesācies kritums, kā arī pēdējo nedēļu pirkumi, noritēja salīdzinoši mierīgi. Notiekošais vairāk līdzinājās instrumentu pārvietošanai investoru portfeļos – nebija ne paniskas pozīciju slēgšanas, ne arī lielu institucionālo investoru vai riska ieguldījumu fondu pirkumu. Ja šāda pārdošana/pirkšana sāksies, mēs redzēsim daudz aktīvāku un “ātrāku” tirgu.
Tā vai citādi, es nevaru ignorēt faktu, ka tirgus nokritās zem līmeņiem, par kuriem es runāju pagājušā gada beigās/šī gada sākumā: es “redzēju” S&P 500 3950 punktu līmeni kā pēdējo buļļu “bastionu”, un mēs nokritām zem 3700 punktiem. Kritumu no janvāra maksimumiem ir kļuvis daudz grūtāk uztvert kā “tikai korekciju”. Ja tam pievieno redzamas izmaiņas investoru noskaņojumā un tirgus kontekstā (papildus ģeo- un monetārajai politikai, kā arī ekonomikai), mēs iegūstam ne visai komfortablu tirgu.
Manuprāt, šobrīd esam situācijā (vai tuvu tai), kad vērtspapīri ar fiksētu ienākumu (un labi novērtēti) kļūst par interesantāku ieguldījumu riska/atdeves ziņā. Tāpēc, ja Jūsu portfelis ir pārslogots ar akcijām/riskantiem aktīviem, es samazinātu šīs pozīcijas.
Uzskatu, ka esam pietuvojušies tiem akciju indeksu līmeņiem, kur vajadzētu sagaidīt vismaz spiedienu no lāču puses. S&P 500 4250-4450 zona ir ļoti ērta pārdošanai divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, pat ja mēs jau esam redzējuši tirgus zemākos punktus un turpināsim augt buļļu trenda ietvaros vismaz līdz iepriekšējiem maksimumiem, tad tas nenotiks bez (nelielām) korekcijām. Otrkārt, ja tas, ko mēs redzam šobrīd, ir tikai atlēciens lāču tirgū, tad 4200-4400 ir “tehniskā zona”, no kuras mēs redzēsim otro (vai jau trešo) pārdošanas vilni, kurš būs nepatīkamāks par izpārdošanu gada sākumā un pavasarī.
Finanšu tirgi, protams, nav eksakta zinātne, bet gan varbūtību maiņas un riska novērtējuma jautājums, un viss iepriekš minētais ir jāuztver kā situācijas novērtējums konkrētajā laika brīdī. Ilgtermiņa noteikumi paliek nemainīgi, bet pagaidām ir vērts koncentrēties uz skaidras naudas un konservatīvu ieguldījumu īpatsvara palielināšanu portfeļos. Jāaizdomājas par zeltu (ja šādas pozīcijas nav), uzticamiem uzņēmumiem ar skaidrām naudas plūsmām tādās nozarēs kā enerģētika, vispārējā medicīna un komunālie pakalpojumi (tostarp standarta interneta pakalpojumi).
Mēneša laikā S&P 500 “atdeva” 6.5% no savas vērtības, tādējādi izvēloties turpināt gada sākumā iesākto korekciju. Var droši teikt, ka kritums ir dziļāks nekā man gribējās redzēt un es neesmu drošs, ka tas ir beidzies. Kā rakstīju pagājušajā reizē, “skatoties uz pašreizējo tirgus kontekstu, varbūtības ir lielākas dziļākai lejupslīdei.” Par šo laiku maz kas ir...
Pēdējos mēnešos, ja var ticēt finanšu presei, tirgu ļoti uztrauca procentu likmju potenciāla paaugstināšana (papildus obligāciju atpirkšanas samazinājumam) no Federālo rezervju sistēmas puses. Akciju tirgus bija tik pārbijies, ka S&P 500 bija tuvu savu maksimumu atjaunošanai nākamajā dienā pēc tam, kad Pauels paziņoja par stigrāku monetāro politiku. Protams, skaidrojums “neizskaidrojamajam” tika atrasts uzreiz – tirgum...
Ģeopolitiskie pavērsieni uz kādu laiku lika (un liek) tirgiem piemirst par Covid-19 un Centrālo banku politiku. Situācija pie Ukrainas robežām paildzina gada sākumā iesākto korekciju un volatilitāti. Gandrīz visas aktīvu klases tagad atrodas ļoti jūtīgās pozīcijās, asi reaģējot uz ziņām, baumām, pieņēmumiem un hipotēzēm. Eiropas akciju indeksi ir atpakaļ pie saviem janvāra minimumiem, ASV akciju...
Mēs noteikti varam lepoties ar mūsu “strukturāli pozitīvo” pozīciju enerģētikas nozarē, un šai pozīcijai drīz apritēs pusotrs gads. Vēl pagājušā gada maijā ikmēneša pārskatā mēs rakstījām: “Mēs saprotam, ka “nafta šajos līmeņos ir lēta”. Šāds domāšanas veids ir diezgan vecmodīgs, taču, skatoties ilgtermiņā, tā tiešām izskatās. Pēc grafikos redzamā var domāt, ka šobrīd atrodamies cikla...
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?