Signet Bank ar Kapitāla tirgus akadēmiju dodas uz reģioniem

Vietējā investīciju banka, Signet Bank šajā gadā turpinās īstenot 2023. gadā veiksmīgi uzsākto ilgtermiņa sabiedrisko projektu – pirmo “Kapitāla tirgus akadēmiju” Latvijā –, un paplašinās tās mērogu, dodoties arī uz Latvijas lielākajām reģionālajām pilsētām.

Šī gada pirmā akadēmija notika Rīgā, 1. februārī, savukārt pirmā reģionālā akadēmija projekta ietvaros notiks Liepājā, 9. februārī. Signet Bank “Kapitāla tirgus akadēmija” ir bezmaksas izglītojošs projekts, kas piemērots Latvijas uzņēmumu īpašniekiem un uzņēmumu vadītājiem, kuri interesējas par finansējuma piesaisti ar kapitāla tirgus instrumentiem.

Latvijas uzņēmumi, salīdzinājumā ar citām attīstītajām valstīm, šobrīd ļoti maz izmanto alternatīvos finansējuma avotus, tostarp kapitāla tirgus instrumentus, un ir lielā mērā atkarīgi no banku finansējuma pieejamības. Kā rāda Signet Bank veiktās Latvijas uzņēmēju finansiālā noskaņojuma un uzņēmējdarbības vides viedokļa aptaujas dati*, šādu uzņēmēju rīcību lielā mērā ietekmē zināšanu trūkums par kapitāla tirgus piedāvātajām iespējām – to atzīst vairāk nekā 57% aptaujāto Latvijas uzņēmēju.

Zināšanu trūkums ierobežo gan pašu uzņēmumu, gan valsts ekonomiskās izaugsmes attīstības potenciālu – lai arī 83% no Latvijas uzņēmējiem ir dzirdējuši par kapitāla tirgus finansējuma piesaistīšanas iespējām (kapitāla piesaistīšana no investoriem, uzņēmumu kotācija biržā un obligāciju emisijas), bet tikai 13% no tiem tuvāko 12 mēnešu laikā apsver iespēju izmantot kapitāla tirgus piedāvātos finanšu instrumentus. Tieši tāpēc, Signet Bank uzsāka projektu “Kapitāla tirgus akadēmiju”, ar mērķi sniegt iespēju vietējiem uzņēmējiem vairot savas zināšanas un gūt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem par finansējuma piesaisti kapitāla tirgū, vienlaikus iedrošinot izmantot kapitāla tirgus piedāvātās iespējas.

“Esam gandarīti par veiksmīgi aizvadītājām akadēmijām pagājušā gadā. Vietējo uzņēmumu interese ir bijis motivējošs iemesls šajā gadā, lai turpinātu iesākto un uzsāktu “Kapitāla tirgus akadēmija” īstenošanu arī Latvijas reģionos. Sniedzot uzņēmējiem vērtīgas finanšu zināšanas un izpratni par kapitāla tirgus finansējuma pieejamību un iespējām, mēs ne tikai veicinām vietējo ekonomisko izaugsmi, bet arī dodam iespēju uzņēmējiem pašiem pieņemt pareizākos un efektīvākos finanšu lēmumus biznesa attīstībai”, stāsta Roberts Idelsons, Signet Bank valdes priekšsēdētājs.

Signet Bank “Kapitāla tirgus akadēmija” notiek bez maksas visas dienas garumā, kurā nozares profesionāļi un emitenti – vietējie uzņēmumi –, dalās teorētiskās un praktiskās zināšanās par finansējuma piesaisti, izmantojot akciju un obligāciju emisijas:

  • Kādās situācijās ir vērts domāt par finansējuma piesaisti kapitāla tirgū.
  • Kādi mājas darbi ir jāveic uzņēmumam, kas vēlas piesaistīt finansējumu kapitāla tirgū.
  • Kāds ir finansējuma piesaistes process un cik ilgu laiku tas aizņem.
  • Ko sagaida investori.
  • Kā maksimāli izmantot kapitāla tirgus priekšrocības sava uzņēmuma labā.