Foto: Vidzemes reģiona uzņēmēji gūst zināšanas par kapitāla tirgus iespējām Signet Bank “Kapitāla tirgus akadēmijā”

22. martā Cēsīs, Vidzemes koncertzālē norisinājās Latvijas vadošās investīciju bankas, Signet Bank, rīkotais ilgtermiņa sabiedriskais projekts “Kapitāla tirgus akadēmija” (turpmāk – akadēmija), pulcējot Vidzemes reģiona uzņēmējus, kuri bija ieinteresēti iepazīt kapitāla tirgus priekšrocības un gūt praktiskas zināšanas par to izmantošanu uzņēmuma izaugsmes veicināšanā.

Visas dienas garumā “Kapitāla tirgus akadēmijā” nozares profesionāļi dalījās teorētiskās un praktiskās zināšanās par finansējuma piesaisti, izmantojot akciju un obligāciju emisijas. Pasākumā ar personīgiem stāstiem par to, kā kapitāla tirgus ir palīdzējis uzņēmuma izaugsmei un kādas mācības uzņēmumi guvuši finansējuma piesaistes procesā, stāstīja “Mapon” līdzīpašnieks Andris Dzudzilo, “Banga Ltd” valdes loceklis un līdzīpašnieks Raivis Veckāgans, un “APF Holdings” finanšu direktors Mihails Keziks.  

Savukārt zināšanās un viedokļos par finansējuma piesaistes procesu kapitāla tirgū, potenciālā emitenta mājas darbiem un investoru gaidām dalījās Kristiāna Janvare (“Signet Bank”), Inese Heinacka (“Sorainen”), Liene Dubava (“Nasdaq Riga”).

“Vidzemes reģionā viennozīmīgi pulsē uzņēmības gars un plašas vietējo uzņēmumu izaugsmes iespējas. Mums bija liels prieks kopā ar nozares ekspertiem un uzņēmumiem, kuri jau ir guvuši pieredzi kapitāla tirgū, iepazīstināt uzņēmējus ar kapitāla tirgus iespējām un to praktisku pielietojumu biznesa attīstība. Paldies Cēsu novada pašvaldībai par atbalstu akadēmijas rīkošanā. Esam pārliecināti, ka veicinot kopējo izpratni par kapitāla tirgus iespējām, Vidzemes reģiona uzņēmumi turpinās gūt panākumus un stiprināt reģiona ekonomisko izaugsmi.

Ineta Done, Signet Bank vecākā viceprezidente

Signet Bank “Kapitāla tirgus akadēmija” ir daļa no bankas ilgtermiņa sabiedriskās iniciatīvas, kas vērsta uz vietējo uzņēmumu izaugsmes veicināšanu. Akadēmija ir bezmaksas izglītojošs sabiedriskais projekts, ko 2023. gadā banka uzsāka ar mērķi sniegt vietējiem uzņēmumiem zināšanas, resursus un atbalstu, kas nepieciešami, lai “atraisītu” kapitāla tirgus potenciālu un veidotu jaunus ceļus ilgtspējīgai uzņēmējdarbības izaugsmei Latvijā.