FOTO: Liepājā aizvadīta Kapitāla tirgus akadēmija, pulcējot Kurzemes reģiona uzņēmējus

Liepājā 9.februārī norisinājās “Kapitāla tirgus akadēmija” (turpmāk – akadēmija), kas pulcēja Kurzemes reģiona uzņēmējus, lai iepazīstinātu ar kapitāla tirgus iespējām un sniegtu praktiskas zināšanas par to izmantošanu uzņēmuma izaugsmes veicināšanā.

Signet Bank “Kapitāla tirgus akadēmija” ir daļa no bankas ilgtermiņa sabiedriskās iniciatīvas, kas vērsta uz vietējo uzņēmumu izaugsmes veicināšanu. Akadēmija ir bezmaksas izglītojošs projekts, ko 2023. gadā banka uzsāka ar mērķi sniegt vietējiem uzņēmumiem zināšanas, resursus un atbalstu, kas nepieciešami, lai “atraisītu” kapitāla tirgus potenciālu un veidotu jaunus ceļus ilgtspējīgai uzņēmējdarbības izaugsmei Latvijā.

“Kapitāla tirgus akadēmijā”, Liepājā, dienas garumā nozares profesionāļi dalījās teorētiskās un praktiskās zināšanās par finansējuma piesaisti, izmantojot akciju un obligāciju emisijas. Pasākumā ar personīgiem stāstiem par to, kā kapitāla tirgus ir palīdzējis uzņēmuma izaugsmei un kādas mācības uzņēmumi guvuši finansējuma piesaistes procesā, stāstīja “iCotton” padomes loceklis Jānis Bormanis, “Banga Ltd” valdes loceklis un līdzīpašnieks Raivis Veckāgans, un “DelfinGroup” investoru attiecību vadītājs Artūrs Dreimanis.

Savukārt zināšanās un viedokļos par finansējuma piesaistes procesu kapitāla tirgū, potenciālā emitenta mājas darbiem un investoru gaidām dalījās Edmunds Antufjevs (“Signet Bank”), Linda Purenkova (“BDO Law”), Daiga Auziņa-Melalksne (“Citadele banka”) un Liene Dubava (“Nasdaq Riga”).

Akadēmija kalpo kā dinamiska uzņēmēju tikšanās un izglītošanās platforma, kuras mērķis ir veicināt padziļinātu izpratni par alternatīvā finansējuma iespējām un pieejamību. Tā ir arī vietējās ekonomiskās attīstības katalizators, motivējot vietējos uzņēmējus nebaidīties izmantot kapitāla tirgus instrumentus sava biznesa attīstībā.

“Kurzemes reģionā ir daudz uzņēmumu ar ievērojamu izaugsmes potenciālu,” norāda Ineta Done, Signet Bank vecākā viceprezidente. “Kapitāla tirgus var kļūt par nozīmīgu instrumentu, kas palīdzēs šiem uzņēmumiem piesaistīt nepieciešamo finansējumu un īstenot savus izaugsmes plānus gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Mēs esam priecīgi, ka ar šo akadēmiju varējām Kurzemes reģiona uzņēmējiem sniegt vērtīgas zināšanas un praktiskus padomus par kapitāla tirgus iespēju izmantošanu, kā arī veicinājām jaunu kontaktu veidošanos starp pašiem uzņēmējiem. Liels paldies Liepājas pilsētai par atbalstu akadēmijas rīkošanā!”.

“Liepājas SEZ vienmēr ir atbalstījusi uzņēmējdarbības attīstību Liepājā un Kurzemes reģionā,” uzsver Uldis Sesks, Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs. “Signet Bank rīkotā “Kapitāla tirgus akadēmija” ir apsveicama iniciatīva, jo tā sniedz unikālu iespēju vietējiem uzņēmējiem izpētīt un izprast jaunas finansēšanas iespēju, ko dod kapitāla tirgus instrumenti. Esmu pārliecināts, ka akadēmijā iegūtās zināšanas var palīdzēt veicināt ne tikai uzņēmumu izaugsmi, bet arī mūsu reģiona vispārējo ekonomisko izaugsmi un ilgtspēju.”