Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Mēs sekojam sudrabam jau ilgu laiku un tikpat ilgu laiku mums patīk «garā» pozīcija šajā metālā, lai gan šīs «attiecības» ir grūti nosaukt par harmoniskām. Ir ļoti daudz faktoru, lai sudraba cenas pieaugtu ievērojami (inflācija, alternatīvā enerģija, ekspansīva monetārā politika), un arī tehniskā bilde kopumā runā par labu cenu pieaugumam vidējā termiņā. Mūsu skatījumā sudraba cenas uzvedība pēc «kovidrallija» ir uzskatāma par enerģijas uzkrāšanu pirms nākamā cenu kāpuma. Tirgus ir definējis izteikti redzamas robežas – XAG/USD 21 kā atbalsta zonu (šo cenu diapazonu tirgus ir testējis četras reizes pēdējo divu gadu laikā un šobrīd atkal to dara) un XAG/USD 28-30 kā pretestības līmeni, kurš pēdējos divus gadus ir noturējis visus cenu kāpuma mēģinājumus.
Cenas atbalsta diapazons patiesībā ir ļoti plašs un ietver sevī arī XAG/USD 20.50 un 19.50 cenu līmeņus un visus šos atbalsta punktus mēs uztveram, kā potenciālus pirkšanas punktus. Investējot, rūpīgi ir jāapsver finanšu risks un plānam par iziešanu no pozīcijas ir jābūt gatavam vēl pirms pašas investīcijas. Pēdējo divu gadu sudraba cenu svārstības ierobežotā diapazonā ļauj mums noteikt potenciālo minimālo mērķi brīdī, kad cenas izkļūs no šī «koridora», kas ir apmēram 7 dolāri (XAG/USD 21-28 cenu diapazons) jebkurā virzienā t.i. zem 21 vai virs 30. «Sliktākā scenārija» gadījumā sudraba cenas varētu nokrist atpakaļ līdz 14 dolāriem par unci, kur tirgus atradās pirms «kovidrallija» un tādā gadījumā investīcija nedrīkst būt ar finanšu sviru. Mūsu stratēģija ir pirkt sudrabu pa daļām XAG/USD 19-21 cenu diapazonā, apzinoties ka cenas var nokrist daudz zemāk. Cena virs 25 dolāriem par unci būs salīdzinoši «drošā» teritorijā un tur investīciju apjomu var pakāpeniski palielināt, jo katra nākamā reize, kad sudraba cena pietuvosies 30 dolāru atzīmei tā palielina varbūtību, ka cenas kāpums uz vēsturiski augstāko atzīmi pie XAG/USD 50 ir sācies.
Latvijas uzņēmējdarbības vide pēdējos gados ir piedzīvojusi būtiskas un dinamiskas izmaiņas. Uzņēmēji arvien biežāk meklē jaunus veidus, kā finansēt sava biznesa attīstību, un tradicionālais banku kredīts vairs nav vienīgā iespēja. Kapitāla tirgus finanšu instrumenti, īpaši obligāciju emisijas, piedāvā daudzsološas alternatīvas uzņēmumiem, kuri vēlas diversificēt finansējuma avotus un izmantot jaunas izaugsmes iespējas.
Gaidāmajam ASV / Eiropas procentu likmju samazināšanās ciklam, kas daļēji jau ir sācies, būs atšķirīga ietekme uz dažādām pasaules valstīm un to ekonomiku. Kādas pārmaiņas un ietekmi mēs varam gaidīt – potenciālos scenārijus iezīmē Voldemārs Strupka, Signet Bank investīciju eksperts.
Divi no svarīgākajiem tirgiem finanšu pasaulē ir naudas tirgi un kapitāla tirgi. Lai gan abi šie tirgi nodrošina finansējumu uzņēmumiem un valdībām, tie atšķiras pēc to darbības laika, instrumentiem un mērķiem. Šajā rakstā apskatīsim, kā naudas tirgi atšķiras no kapitāla tirgiem.
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?