Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Pēdējie divi mēneši akciju tirgos bija relatīvi “paredzami”. Kaut gan S&P 500 noslīdēja zem 3700 punktu atzīmes, buļļiem izdevās izmantot to faktu, ka tirgus bija stipri “pārpārdots”, un sarūpēt spēcīgu ralliju. Tad es arī uzsāku diskusiju par to, ka veids kā tirgus reaģēs, sasniedzot zemāko punktu (kas notika 17.jūnijā, S&P 500 nokrītot līdz 3636.87 punktu atzīmei) arī noteiks vai tas, kas notiek tagad, ir lielās korekcijas beigas, vai vienkārši “atlēciens” lāču tirgus laikā.
Augusta sākumā rakstīju, ka neatkarīgi no tā, vai esam buļļu vai lāču tirgū, S&P 500 indeksam tuvojoties 4250-4450 zonai mēs sagaidīsim lāču pretestību: “Pirmkārt, pat ja mēs jau esam redzējuši tirgus zemākos punktus un turpināsim augt buļļu trenda ietvaros vismaz līdz iepriekšējiem maksimumiem, tad tas nenotiks bez (nelielām) korekcijām. Otrkārt, ja tas, ko mēs redzam šobrīd, ir tikai atlēciens lāču tirgū, tad 4200-4400 ir “tehniskā zona”, no kuras mēs redzēsim otro (vai jau trešo) pārdošanas vilni, kurš būs nepatīkamāks par izpārdošanu gada sākumā un pavasarī.” 17. augustā S&P 500 spēja pakāpties pāri 4300 punktiem, pirms uzsāka kritienu.
Šobrīd situācija ir kļuvusi skaidrāka. Buļļu arguments (un arī jauno maksimumu sasniegšana) būs “dzīvs”, ja buļļi spēs nosargāt jau daudzas reizes pieminēto S&P 500 3950 punktu zonu. Ja buļļiem tas neizdosies, tad ar ļoti lielu varbūtību ieraudzīsim jaunus minimumus tuvāk (un labi ja tikai) 3300 zonai.
Gribētos teikt, ka investoram ne vienmēr ir “jābūt tirgū”. Ir brīži, kad daudz izdevīgāk ir pavērot to no malas. Tirgus reakcija un kāpums no maija un jūnija minimumiem noteikti nelīdzinās redzētam 2020. gada rallija laikā. Skatoties pusgada vai gada griezumā, man grūti (vismaz tagad) noticēt šim rallijam. Kā rakstīju iepriekš, esam situācijā, kad droši parāda vērtspapīri ir interesantāks ieguldījuma nekā akcijas, un ir vērts mazināt augstā riska pozīcijas. Šobrīd izskatās, ka rudenī akciju tirgū mūs sagaida sīvas lāču un buļļu cīņas, kurās es ieteiktu neiesaistīties.
Latvijas uzņēmējdarbības vide pēdējos gados ir piedzīvojusi būtiskas un dinamiskas izmaiņas. Uzņēmēji arvien biežāk meklē jaunus veidus, kā finansēt sava biznesa attīstību, un tradicionālais banku kredīts vairs nav vienīgā iespēja. Kapitāla tirgus finanšu instrumenti, īpaši obligāciju emisijas, piedāvā daudzsološas alternatīvas uzņēmumiem, kuri vēlas diversificēt finansējuma avotus un izmantot jaunas izaugsmes iespējas.
Gaidāmajam ASV / Eiropas procentu likmju samazināšanās ciklam, kas daļēji jau ir sācies, būs atšķirīga ietekme uz dažādām pasaules valstīm un to ekonomiku. Kādas pārmaiņas un ietekmi mēs varam gaidīt – potenciālos scenārijus iezīmē Voldemārs Strupka, Signet Bank investīciju eksperts.
Divi no svarīgākajiem tirgiem finanšu pasaulē ir naudas tirgi un kapitāla tirgi. Lai gan abi šie tirgi nodrošina finansējumu uzņēmumiem un valdībām, tie atšķiras pēc to darbības laika, instrumentiem un mērķiem. Šajā rakstā apskatīsim, kā naudas tirgi atšķiras no kapitāla tirgiem.
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?