Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Apmeklētāji tiek apkalpoti tikai ar iepriekšēju pierakstu. Lūdzu, piesakiet bankas apmeklējumu pie sava baņķiera vai piesakot vizīti vismaz vienu dienu iepriekš. Tālrunis: +371 67 080 000 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9.00 līdz 17.30
Latvijas vadošā investīciju banka Signet Banka jau trešo gadu pēc kārtas īsteno sabiedriski izglītojošo iniciatīvu – “Kapitāla tirgus akadēmiju”, kas bez maksas sniedz Latvijas uzņēmējiem teorētiskas un praktiskas zināšanas par finansējuma piesaisti, izmantojot kapitāla tirgus instrumentus – obligācijas un akcijas.
Ņemot vērā pieaugošo interesi un vietējā kapitāla tirgus attīstību, akadēmija kļuvusi par nozīmīgu platformu, kur uzņēmēji apgūst alternatīvā finansējuma iespējas un uzzina, kā izmantot biržas priekšrocības savas uzņēmējdarbības izaugsmei. Pēdējo piecu gadu laikā vairāk nekā 50 Latvijas uzņēmumi, izmantojot obligāciju un akciju emisijas, ir piesaistījuši ap 1 mljrd. eiro, apliecinot kapitāla tirgu kā reālu izaugsmes ceļu vietējiem uzņēmumiem. Akadēmija ir veids, kā šo ceļu padarīt pieejamāku plašākam uzņēmēju lokam – saprotami, praktiski un ar ilgtermiņa perspektīvu.
Kopš projekta sākuma 2023. gadā īstenotas 10 akadēmijas gan Rīgā, gan reģionos – Liepājā, Valmierā, Cēsīs un akadēmiju apmeklējuši vairāk nekā 200 uzņēmēju. No tiem, saskaņā ar Signet Bankas veikto aptauju, 37% vēlējās uzzināt uzņēmēju reālos pieredzes stāstus, 35% bija ieinteresēti uzzināt par akciju emisijas iespējām un 28% par obligācijām kā finansējuma formu.
Šī gada pēdējā akadēmija notiks 31. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 15.00, dalība bez maksas. Pieteikšanās un plānotā programma pieejama ŠEIT Nozares profesionāļi dalīsies gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanās par to, kā sagatavoties finansējuma piesaistei un veiksmīgi darboties kapitāla tirgū. Pasākumā piedalīsies eksperti no Nasdaq Riga, Signet Bankas, Cobalt, Storent Holdings, ALTUM, OC Vision, CFLA, Baltic Partners un VA Communications Rud Pedersen Group.
“Kapitāla tirgus akadēmija ir viena diena, kas var mainīt uzņēmēja skatījumu uz finansējuma piesaisti. Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, kontaktus un pats galvenais – saņemt atbildi uz jautājumu, kā piesaistīt naudu biržā! Un, būsiet pārsteigti – birža patiesībā nav sarežģīta – īpaši tad, ja līdzās ir pieredzējuši konsultanti. Arī mēs, Nasdaq birža, būsim akadēmijā, lai dalītos savā pieredzē un zināšanās”, saka Liene Dubava, Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja.
Šajā akadēmijā par ALTUM jaunāko 70 milj. eiro obligāciju emisiju un instrumentiem, kas veicina kapitāla tirgus attīstību dalīsies Reinis Bērziņš, finanšu institūcijas ALTUM valdes priekšsēdētājs: “Akadēmija ir vērtīgs pasākums un lieliska iespēja uzņēmējiem uzzināt no emitentiem viņu pieredzi un izaicinājumus. ALTUM jau ilgstoši ir aktīvs dalībnieks kapitāla tirgū, tāpēc ar prieku dalāmies savās atziņās arī šādā formātā. Aicinu uzņēmējus izmantot iespēju apmeklēt šo pasākumu, lai iedvesmotos no citu pieredzes un paplašinātu redzesloku.”
Viens no runātājiem būs arī Gatis Kokins, OC Vision valdes loceklis. OC Vision ir Baltijā lielākais redzes aprūpes uzņēmums, kas publiskā obligāciju piedāvājuma laikā veiksmīgi piesaistīja 10 milj. eiro: “Straujākai izaugsmei katram Latvijas uzņēmumam būtu jāvērtē iespējas piesaistīt finansējumu, jo tikai tā ir iespējams attīstīties ātrāk par tirgu un uzvarēt konkurences cīņā. Kas attiecas uz kapitāla finansējumu – kad FFF (family, friends and fools) iespējas ir izsmeltas un tirgū pamanāms biznesa apjoms ir sasniegts, sākotnējais publiskais akciju piedāvājums biržā (IPO) ir labākā opcija. Savukārt parāda finansējumam ir vairākas iespējas. Pēdējo gadu laikā aktīvākas ir kļuvušas bankas, uzvaras gājienu turpina mezanīna fondi, tomēr kā ļoti jaudīga iespēja ir jāvērtē arī publiska obligāciju emisija. Uzņēmums, emitējot obligācijas, uzsāk tiešas attiecības ar investoriem, izslēdzot starpniekus. Atpazīstamība investoriem var izrādīties izšķiroša, vēlāk veicot IPO. Kapitāla tirgus akadēmija ir lieliska vieta, kur uzzināt par citu tirgus dalībnieku pieredzi, uzdot bankai āķīgus jautājumus un līdz galam izprast, kāda veida, kapitāla vai parāda, finansējums jūsu uzņēmumam ir vajadzīgs pašlaik.”
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?