Banka ar ilgtspējīgas attīstības vīziju

Ilgtspējīga attīstība nozīmē īstenot šodienas vajadzības, neapdraudot nākotnes paaudžu spēju īstenot savējās. Tās ir darbības, ko caurvij atbildība par vidi, līdzcilvēkiem un sabiedrību kopumā, apvienojot ekonomisko izaugsmi, sociālo iekļaušanu un vides aizsardzību.

Signet Bank un tās grupas uzņēmumi savu darbību veido, ņemot vērā ilgtspējas principus un pakāpeniski integrējot ESG (Environmental – Social – Governance jeb Vides – Sociālos – Pārvaldības) apsvērumus uzņēmuma aktivitātēs. Esam ieviesuši ilgtspējīgas pārvaldības struktūru, nosakot galvenās atbildības jomas, lai nodrošinātu, ka ilgtspējas stratēģijas realizācija ir mērķtiecīga, atbilstoša un ieviesta visos organizācijas līmeņos.

Ilgtspējīgi finanšu produkti – mūsu pienākums un atbildība

Mēs apzināmies, ka lielāko ietekmi ilgtspējas jomā varam nodrošināt ar savu pamatdarbību. Piedāvājot ilgtspējīgus finanšu produktus, kapitāla pārvaldības risinājumus un ESG principos balstītas investīciju iespējas, mēs līdzdarbojamies centienos, ko nosaka Parīzes nolīgums par klimata pārmaiņu ierobežošanu, Eiropas zaļais kurss un ANO 17 ilgtspējīgas attīstības mērķi.

Pārvaldība un sabiedriskās domas veidošana

Lepojamies ar atbildīgu un caurspīdīgu pārvaldības kultūru. Saprotot, ka ilgtspējas centieni prasa izmaiņas sabiedrības, tās grupu uzskatos un uzvedībā, par ilgtspējas aspektiem un to nozīmību uzrunājam mūsu klientus, darbiniekus un sabiedrību kopumā.

Kopīgā atbildībā par vidi

Viens no mūsu ilgtspējas mērķiem ir mazināt mūsu darbību tiešo ietekmi uz vidi. Tas ietver gan atbildīgu patēriņu un saprātīgu, efektīvu resursu izmantošanu, gan vides un sociālo standartu prasību ieviešanu. Pēc šiem standartiem vadāmies, izvēloties sadarbības partnerus ar līdzīgām vērtībām.

Stratēģiskie mērķi

1. Samazināt mūsu tiešo ietekmi uz vidi

Mūsu stratēģija ir vērsta uz mūsu ietekmes uz vidi samazināšanu, koncentrējoties uz galvenajām jomām: oglekļa emisiju samazināšanu, resursu efektivitātes uzlabošanu, atkritumu apsaimniekošanas uzlabošanu, darbinieku iesaistīšanu ilgtspējības praksēs, kā arī vides apsvērumu integrēšanu mūsu vērtību ķēdē.

2. Uzlabot mūsu darbinieku labklājību

Nemainīgi mūsu prioritāte ir darbinieku labklājība, pilnveidošanās un mācīšanās iespējas, veselības, kā arī privātās dzīves un darba līdzsvara saglabāšana. Līdztekus jau ierastajām darbinieku labumu programmām, īpašu uzmanību pievēršam darbinieku labbūtības jautājumiem, kā arī vienlīdzīgas, nediskriminējošu un iekļaujošas darba vides nodrošināšanai.

3. Nodrošināt klientu apkalpošanu, kas ir saskaņā ar ilgtspējības praksēm

Ilgtspējas praksi attiecinot uz klientu apkalpošanu, mūsu mērķi ietver pakalpojumu digitalizāciju, atbildīgu produktu izstrādi, ētisku pārdošanas un reklamēšanas praksi, stingrus pasākumus privātuma un datu aizsardzības nodrošināšanai, kā arī izglītojošas iniciatīvas, lai veicinātu ilgtspējīgu finanšu izpratni mūsu klientiem.

4. Veicināt sociālo labklājību un sabiedrības attīstību

Mūsu mērķis ir stiprināt vietējos uzņēmumus ar pārdomātiem finansēšanas risinājumiem, veicināt finanšu pratību uzņēmējos un sabiedrībā kopumā, sekmēt nozaru sadarbību un vairot mūsu pozitīvo sociālo ietekmi, atbalstot kultūras, sporta un izglītības iniciatīvas.

5. Stiprināt ilgtspējības pārvaldību

Mūsu stratēģija paredz ilgtspējas pārvaldības iekļaušanu mūsu darbības pamatā, nodrošinot atbilstību ilgtspējas regulējumam, pārskatāmu ilgtspējas ziņošanu, kā arī ilgtspējas jautājumu aktualizēšanu attiecībās ar piegādātājiem un partneriem.

6. Uzlabot kredītu un investīciju portfeļa ilgtspējas sniegumu

Kredītu un investīciju portfeļa atbilstībā ilgtspējas prioritātēm nozīmīgs priekšnoteikums ir datu pieejamība un pārskatāmība, kā arī izpratne par klientu ilgtspējas sniegumu, kas ļauj mums objektīvi novērtēt esošo situāciju, kā arī atbalstīt klientu pāreju uz ilgtspējīgām praksēm, kur tas ir attiecināms. Mūsu mērķis ir veicināt finansējuma pieejamību projektiem ar pozitīvu ietekmi uz ilgtspējas mērķiem.

7. Atbalstīt klientus to pārejā uz ilgtspējīgāku nākotni

Viens no mūsu svarīgākajiem uzdevumiem ir nodrošināt finanšu risinājumus, kas atbalsta sabiedrības pāreju uz ilgtspējīgāku ekonomiku. Pastāvīgi pilnveidojot savas zināšanas ilgtspējas jomā, vairojam arī savu pienesumu sadarbībā ar klientiem, identificējot un atbalstot ilgtspējīgas izaugsmes iespējas.

8. Nodrošināt efektīvu ilgtspējas risku pārvaldību

Ceļā uz ilgtspējīgāku nākotni nozīmīga loma ir efektīvai ilgtspējas risku pārvaldībai. To apzinoties, pievēršam lielu uzmanību ar vides, sociālajiem un pārvaldības faktoriem saistīto risku identificēšanai, novērtēšanai un pārvaldīšanai, kā arī izpratnei par šo risku iespējamo ietekmi uz klientiem, mūsu pašu darbību un sabiedrību kopumā. Iekļaujot ilgtspējības riska apsvērumus lēmumu pieņemšanas procesos, mazinām iespējamās negatīvās sekas un identificējam iespējas pozitīvām pārmaiņām. Ņemot vērā būtiskuma novērtējumu, svarīgs aspekts ir pārejas risku pārvaldīšana, mazinot aktīvu apjomu, kas pakļauta šādiem riskiem, vai strādājot ar klientiem, lai mazinātu pārejas risku ietekmi uz tiem.

Būtiskuma novērtējums

Dubultā būtiskuma analīze palīdz izprast mūsu darbības potenciālo ietekmi uz vidi un sabiedrību un vienlaikus novērtēt kā ilgtspējas faktori var ietekmēt mūs, tādējādi apzinot un prioritizējot tos ilgtspējas jautājumus, kas ir būtiskākie mūsu darbībai un tajā ieinteresētajām pusēm: klientiem, darbiniekiem, akcionāriem, partneriem un sabiedrībai. Tas dod stratēģisku fokusu, nodrošinot to, ka mūsu centieni ilgtspējas jomā ir gan efektīvi, gan saskaņoti ar plašākiem Signet Bank darbības mērķiem:

  • vides jomā esam identificējuši klimata pārmaiņas un bioloģisko daudzveidību kā sfēras, kurām nepieciešama steidzama uzmanība un darbība. Lai gan šiem aspektiem nav ievērojamas tūlītējas fiziskas ietekmes uz mūsu darbību, būtisks ir efekts no pārkārtošanās uz vides ziņā ilgtspējīgāku praksi jeb pārejas riskiem;
  • sociālajā jomā mūsu prioritātes ietver drošus darba apstākļus, vienlīdzību un nediskrimināciju, cilvēktiesību un darba tiesību ievērošanu, ētisku produktu izstrādi un privātuma aizsardzību. Mūsu mērķis ir veicināt cieņpilnu un atbildīgu uzņēmējdarbības vidi;
  • uzskatām, ka efektīva un atbildīga pārvaldības prakse ir ilgtspējas centienu pamatā un iestājamies par atbildīgu un caurspīdīgu pārvaldības kultūru.

Ilgtspējas pārvaldība

Padome ir atbildīga par ilgtspējas stratēģijas pamatprincipu noteikšanu, stratēģijas apstiprināšanu un īstenošanas uzraudzību.

Valde ir atbildīga par ilgtspējas stratēģijas izstrādi un īstenošanu.

Ilgtspējas vadītājs izstrādā ceļa karti ilgtspējas stratēģijas īstenošanai un mērķu sasniegšanai, nodrošina tās realizāciju, atbild par ikdienas ilgtspējas jautājumu vadību, pārrauga ilgtspējas jautājumu integrēšanu citu struktūrvienību darbībā un procesos, tai skaitā risku pārvaldībā, kā arī atbild par ilgtspējas izpratnes un kultūras veicināšanu grupas uzņēmumos.

Dažādībā ir spēks

Signet Bank stratēģijā pieturamies pie principa, ka personāla dažādība veicina labāku biznesa rezultātu sasniegšanu. Bankas kolektīvu veido dažādu tautību pārstāvji, bankas vadības komandā 33% ir sievietes, bankas padomē darbojas daudznozaru jomu profesionāļi, kuriem ir  savstarpēji papildinoša kompetence, dažādība izglītībā, darba pieredzē, dzimumā un vecumā.

Banka ar ilgtspējas attīstības vīziju

Signet Bank savu darbību veido, ievērojot ilgtspējas principus – ilgtermiņa rezultātus mēs liekam kā prioritāti pretstatā ātras peļņas gūšanai. Bankas mērķa klienti ir uzņēmēji, ar kuriem  veidojam ilgtermiņa sadarbību dažādu projektu ietvaros, kuri domā un plāno savu uzņēmējdarbību ilgtermiņā un rīkojas atbildīgi pret saviem klientiem un sabiedrību.

Signet Bank lepojas ar atbildīgu un caurspīdīgu pārvaldības kultūru. Attiecībās ar klientiem ievērojam augstas apkalpošanas kultūras priekšnosacījumus, kā arī nodrošinam  kvalitatīvus un, katra klienta vajadzībām, pielāgotus produktus un pakalpojumus. Attiecībās ar darbiniekiem – maksājam konkurētspējīgu atalgojumu un nodrošinam komfortablus darba apstākļus bankas birojā vai attālināti. Attiecībās ar uzraugošām un valsts iestādēm – veidojam atklātu un caurspīdīgu dialogu. Savukārt attiecībās ar sabiedrību – ievērojam un atbalstam ilgtspējas principus, apvienojumā ar ekonomisko izaugsmi, sociālo iekļaušanu un vides aizsardzību.


Ar ilgtspēju saistītas informācijas atklāšana

Ilgtspējas riski un ilgtspējas faktoru integrācija ieguldījumu pakalpojumos

Riski, kas saistīti ar ilgtspējas jautājumiem, ietver:

  • vides riskus, kas iedalīti fiziskos un pārejas riskos. Fiziskie riski var izpausties kā akūti (ekstremāli laikapstākļu notikumi) vai hroniski (ilgtermiņa pārmaiņas, piemēram, temperatūras pieaugums) notikumi, kas var negatīvi uzņēmuma darbību, radīt zaudējumus īpašumam vai mantai, radīt papildu izdevumus pielāgošanās pasākumiem u.c. Pārejas riskus rada virzība uz ilgtspējīgu tautsaimniecību un izriet no regulējuma, tehnoloģiju un tirgus sentimenta pārmaiņām;
  • sociālie riski ietver jautājumus, kas saistīti ar pašu personālu un darbiniekiem vērtību ķēdē (darba nosacījumi, vienlīdzīga attieksme un iespējas visiem, citas ar darbu saistītas tiesības), ar patērētājiem un tiešiem lietotājiem (privātums, drošība, atbildīga tirgvedības prakse, nediskriminēšana) un kopienām (to ekonomiskās, sociālās, kultūras, pilsoniskās un politiskās tiesības);
  • pārvaldības riski, kas izriet no vājas korporatīvās kultūras, ētikas pārkāpumiem, korupcijas un krāpšanas riskiem, negodprātīgas piegādātāju attiecību vadības u.c. pārvaldības jautājumiem, radot apdraudējumu uzņēmuma reputācijai un darbībai kopumā.

Ilgtspējas riska faktori var būtiski ietekmēt ieguldījumu svārstīgumu, likviditāti, kā arī izraisīt ieguldījumu vērtības kritumu. Ilgtspējas riski var veicināt citus jau eksistējošus ieguldījumu riskus, tai skaitā, bet ne tikai kredītrisku, operacionālo risku, tirgus risku, likviditātes risku, juridisko jeb likumdošanas risku un reputācijas risku.

Lai veicinātu minēto risku pārvaldīšanu, mēs pakāpeniski integrējam ilgtspējas faktorus investīciju analīzē un investīciju lēmumu pieņemšanā, ciktāl tas ir iespējams, ņemot vērā informācijas un datu pieejamību, kā arī klientu izteiktās vēlmes ilgtspējas jomā.

Ilgtspējas faktoru analīzei un risku novērtēšanai izmantojam datus, ko sniedz starptautiskās reitinga un informācijas aģentūras un citi ārēji datu nodrošinātāji, kā arī citu mūsu rīcībā esošo informāciju. Par ilgtspējas faktoru integrāciju ieguldījumu konsultācijas pakalpojumā atbild darbinieks, kurš sniedz ieguldījumu konsultācijas, kā arī ieguldījumu fondu, privāto pensiju plānu un individuālo klientu portfeļu pārvaldnieki.

Īstenojot ilgtspējas faktoru integrēšanu investīciju lēmumu pieņemšanā varam pielietot “best-in class” pieeju (veicot ieguldījumus finanšu produktos/uzņēmumos, kuru ilgtspējas faktoru rādītāji ir labāki nekā citiem līdzīgiem finanšu produktiem/ uzņēmumiem), kā arī izslēgšanas pieeju (nosakot kritērijus, kuriem izpildoties, atturamies veikt ieguldījumu konkrētajā finanšu produktā/uzņēmumā).

Atjaunots: 05.08.2024.

Ieguldījumu lēmumu ietekme uz ilgtspējas faktoriem

Sniedzot ieguldījumu konsultācijas, netiek ņemta vērā negatīvā ietekme uz ilgtspējas faktoriem. 

Signet Bank, sniedzot ieguldījumu konsultācijas, neņem vērā ieguldījumu lēmumu negatīvo ieteikmi uz ilgtspējas faktoriem. 

Finanšu nozare vēl joprojām sastopas ar ilgtspējas datu pieejamības izaicinājumiem, kā rezultātā pagaidām nav izveidota sistemātiska pieeja ieguldījumu lēmumu negatīvās ietekmes uz ilgtspējas faktoriem novērtēšanai. Turpinām pilnveidot ilgtspējas faktoru integrēšanu ieguldījumu lēmumu pieņemšanā, sekojot līdzi aktualitātēm ilgtspējīgu finanšu jomā, ilgtspējas datu un to analīzes metodoloģiju pieejamībā un uzsāksim apzināt un atklāt negatīvo ietekmi uz ilgtspējas faktoriem tiklīdz to būs iespējams realizēt kvalitatīvā un efektīvā veidā.

Atjaunots: 05.08.2024.

Ilgtspējas risku integrēšana atalgojuma politikā

Signet Bank ir izstrādājusi, ieviesusi un nodrošina pastāvīgu uzturēšanu tādai atalgojuma politikai, kas:

  • atbilst piesardzīgai un efektīvai risku, pārvaldīšanai;
  • atbilst Signet Bank vērtībām, tostarp korporatīvajām vērtībām un profesionālās rīcības un ētikas standartiem, ilgtermiņa interesēm un stratēģijā noteiktajiem darbības mērķiem, kā arī nodrošina efektīvu interešu konfliktu pārvaldīšanu;
  • nav pretrunā ar klientu vai noguldītāju interešu aizsardzības principiem un citu ieinteresēto pušu interesēm.

Sniedzot ieguldījumu konsultācijas klientiem, Signet Bank neatalgo un nevērtē darbinieku gūtos rezultātus tādā veidā, kas ir pretrunā tās pienākumam rīkoties klientu interesēs.

Atalgojumu veido nemainīgā un mainīgā daļa:

  • atalgojuma nemainīgā daļa galvenokārt atspoguļo darbinieka profesionālo pieredzi un atbildības līmeni;
  • atalgojuma mainīgo daļu, kas atspoguļo darbinieka individuālos darbības rezultātus (darba sniegumu) un motivē darbinieku sasniegt individuālos un Signet Bank kopējos mērķus, tostarp, ilgtspējas jomā, ja tas konkrētajam darbiniekam ir atbilstoši.

Aprēķinot izmaksājamo Atalgojuma mainīgās daļas apmēru, tiek vērtēts sākotnēji noteikto mērķu sasniegtais apjoms un kvalitāte saskaņā ar risku pārvaldības, likviditātes un kapitāla pietiekamības prasībām.

Individuālo darbības rezultātu novērtēšanai izmanto ne tikai kvantitatīvos finanšu rādītājus, piemēram, ienākumus vai apgrozījumu, bet arī nefinanšu (kvalitatīvos) rādītājus, piemēram, iekšējo normatīvo dokumentu un standartu, kas nosaka attiecības ar klientiem, un noteikto limitu ievērošanu, taisnīgu attieksmi pret klientiem, klientu apmierinātību u.tml.

Signet Bank pārvaldes struktūras regulāri pārskata atalgojuma politiku, lai nodrošinātu tās atbilstību bankas ilgtspējas un riska vadības stratēģijām, novērtējot atalgojuma prakses ietekmi uz bankas riska profilu.

Atjaunots: 05.08.2024.