Signet Bank AS Antonijas iela 3 Rīga, LV 1010, Latvija
Tālrunis: +371 67 080 000 Fakss: +371 67 080 001 E-pasts: [email protected]
Pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 17:30
Ar Signet Bank atbalstu 2024. gada 13.–14. jūnijā notiks ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūras programmas rīkotā starptautiskā zinātniskā konference, kas būs veltīta izziņas procesa daudzdimensionālās dabas studijām. Ar kopējo nosaukumu “Kognitīvo procesu izpēte arhitektūrā un mākslā” konferences vadmotīvs ir spējis iedvesmot gan mākslas teorētiķus gan praktiķus daiļrades procesa un tā virzošo mehānismu, instrumentu un nosacījumu izpētei.
Jau nemainīgi trešo gadu atbalstām Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūras programmas zinātnisko konferenci un, gandarījumu sniedz, ka ik gadu konferences tēma aicina pētniekus no visas pasaules meklēt atbildes uz laikmeta aktualizētiem jautājumiem, veicināt radošo procesu izpēti un iepazīstināt plašāku sabiedrību ar jauniem pētniecības apvāršņiem.
Šī gada tēma rosina iedziļināties radošā procesa niansēs, atklājot kognitīvo procesu lomu mākslas un arhitektūras radīšanā. Kognitīvo procesu izpratnei ir izšķiroša nozīme ne tikai teorētisko zināšanu, praktiskā pielietojuma attīstībā arhitektūras un mākslas jomā, bet arī plašākā kontekstā. Radošums ir ilgtspējīgas attīstības katalizators, kas veicina inovācijas, problēmu risināšanu, pielāgošanās un attīstības spējas, kas ir ļoti svarīgas personīgajai un profesionālajai izaugsmei. Ar šo konferenci vēlamies uzsvērt radošuma kā progresa un bagātināšanās stūrakmens nozīmi visās dzīves jomā.
stāsta Ineta Done, Signet Bank vecākā viceprezidente
Ilglaicīgā sadarbība ar Signet Bank kalpo kā pierādījums, ka privātā sektora atbalsts mākslas, kultūras un zinātnes veicināšanā ir neatsverams veiksmīgu starpnozaru projektu īstenošanā un Latvijas zinātnes vides attīstībā. Pateicoties sadarbībai ar Signet Bank, konferencē referēs vairāk nekā 30 pieredzējuši pētnieki un doktoranti no dažādām Eiropas valstīm.
izceļ Latvijas Mākslas akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā Agita Gritāne
Konferencē latviešu un angļu valodā referenti iepazīstinās ar saviem vērojumiem un atziņām. Pavisam konferences darbu ir paredzēts organizēt četrās tematiskās sekcijās: “Kognitīvo problēmu modelēšana”, “Cilvēka izziņas amplitūda un MI potenciāls kognitīvo iespēju paplašināšanā”, “Kognitīvās izziņas metodes mākslas procesu un artefaktu izziņā”.
Konferences organizatorisko platformu pirmo reizi izmanto arī Mākslas vēstures institūta pētnieki, iekļaujoties kopējā konferences audumā ar atsevišķu sekciju “Stils un skola mākslinieciskajā jaunradē: Latvijas mākslas vēstures piemērizpēte”. Tādējādi starptautiskā konference aptvers visai plašu tēmu loku, kas palīdzēs labāk izprast mākslinieciskā radošuma daudzveidību.
Konferences programma
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Vai piekrīti sīkdatņu izmantošanai, saskaņā ar Privātuma politiku?